Esenciální oleje nejvyšší kvality

Rostlinné silice patří mezi aromatické látky, které se využívají především v kosmetickém, farmaceutickém, potravinářském průmyslu a dalších oborech.

Aromatické látky rostlin – silice, vyvolávají vedle vněmu vůně a chuti také důležitou biologickou aktivitu. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a podle druhu použité silice vyvolává určité žádoucí účinky. Bioaktivita se však neprojevuje pouze příznivými vlivy, může vyvolat i účinky nežádoucí.

Působení rostlinné silice svou biologickou aktivitou na živý organismus se nazývá AROMATERAPIE.

Rostlinné silice se označují rovněž jako éterické oleje (aetheroleum oil), esenciální oleje nebo aromatické oleje.

Rostlinné silice jsou obsaženy v různých částech rostlin především v květech, plodech, ale i listech, kůře či kořenech.

Silice se získávají z rostlinných surovin a to:

  1. Parovodní destilací (destilace rostlin ve svěžím stavu vodní parou).
  2. Lisováním (z kůry citrusových plodů).
  3. Extrakcí organickými rozpouštědly (získaná silice se označuje jako KONKRÉTNÍ; po odstranění balastních látek se označuje jako ABSOLUTNÍ.
  4. Enfleuráž je další možností extrakce, a to z květu do tuku.

 

Biologickou aktivitu zaručují pouze 100 % přírodní silice. Prodejce musí poskytnout tyto informace:

  • latinský botanický název rostliny, ze které je silice získána
  • místo sběru rostliny

Např.: silice z rozmarýnu (rosmarinus officinalis – Tunis; Španělsko)

Rostlinné silice se uplatňují v profesionální i domácí kosmetice, v dermatologii, v parfumerii, ve fyzioterapii a farmacii.

Silice mají velice silnou koncentraci. V jedné kapce silice je obsažena vůně a účinné látky přibližně z 1 kg rostlinné drogy. Proto se musí několikanásobně ředit.

Rostlinné silice jsou látky těkavé – volně se rozptylující v prostoru. Rozdělují se takto:

  • těkavost vysoká (vyprchá do prostoru do 24 hod.)
  • těkavost střední (vyprchá do prostoru do 48 hod.)
  • těkavost nízká (vyprchá do prostoru do jednoho týdne)

 

Silice, o kterých se od prodejce nedozvíte nic o původu, latinském názvu, druhovém označení (např. máta peprná, máta kadeřavá, máta divoká aj.) nebo o původu,  jsou s největší pravděpodobností silice pochybné kvality.

Co se týče ceny, ani vyšší cena nemusí být zárukou kvality. Rostliny, ze kterých se silice získávají, se pěstují v řadě zemí celého světa a prodejci je získávají často ze stejných zdrojů.

 

 

Bugala PEO s. r. o, je dodavatelem, který slouží zkušeným profesionálním výrobcům kosmetických produktů a produktů osobní péče, aromaterapeutům, výrobcům mýdel, začínajícím řemeslníkům a domácí aromaterapii. Obsah našich webových stránek, blogů, sociálních médií a tištěných materiálů nebyl hodnocen Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Informace, které poskytujeme, jsou určeny pro vzdělání našich zákazníků a nejsou určeny pro určení diagnostiky, léčby, vyléčení nebo předcházení jakékoliv nemoci a onemocnění.

Výběr 100 % čistých esenciálních olejů terapeutické třídy (s biologickou aktivitou) získaných z organicky pěstovaných aromatických rostlin a získaných z pečlivě prověřených a nejuznávanějších certifikovaných dodavatelů z celého světa. Přijali jsme přísný standard kvality a všechny naše esenciální oleje jsou pečlivě analyzovány v laboratoři a testovány nezávislou třetí stranou, abychom zaručily nejvyšší kvalitu.