Cesta k domácí relaxaci: jak vybrat správnou keramickou aromalampu?

Domov je kouzelné místo, kde by měl každý člověk nalézt pochopení a bezpečné útočiště. Určitě vás také napadnou slova jako láska, rodina, zábava… Nic z toho není špatně, naopak. Domov však představuje i prostor pro uvolnění a odpočinek. A díky aromaterapii si relaxaci (a nejen tu) užíváme naplno. Dnes se s vámi podělíme o způsob, jak vybrat keramickou aromalampu tak, abyste se z domácí aromaterapie těšili stejně jako my. Aromalampa je totiž funkční dekorativní doplněk a jako takový musí splňovat i určitá kritéria.

Na trhu naleznete nepřeberné množství aromalamp rozličných tvarů a z různých materiálů. Od těch dřevěných zdobených až po jednoduché skleněné designové kousky. Ne všechny jsou však k aromaterapii s použitím éterických olejů úplně nejvhodnější. Například skleněná či kovová aromalampa se sice rychleji zahřeje, ale keramická se zase pomaleji ochladí a teplotu vody tak udrží delší dobu. Po letitých zkušenostech jsme se zaměřili na keramické aroma lampy, protože kvalitní keramika je odolná a pevná.

Velikost misky je u aromalampy důležitá

Keramika má dlouhou životnost, a proto je pro aromaterapii velmi oblíbená. Ať už ale vyberete jakýkoliv materiál (řídit se budete určitě svým vkusem a stylem interiéru), tak se vždy zaměřte na velikost misky, vzdálenost svíčky od misky a výběr kvalitního esenciálního, vonného či éterického oleje. Co se týče velikosti, tak ideální je, když voda v aromalampě vydrží po celou dobu hoření čajové svíčky, tj. zhruba 4 hodiny. Miska by tedy měla pojmout alespoň 1,5 – 2 dcl vody. Dno misky by nemělo být úplně tenké, aby se voda nevařila. Díky větší velikosti předejdete i dolévání vody během aromaterapie, což by přerušilo celý proces vonění.

Bílá keramická aromalampa glazovaná

Kvalitu vonného oleje a vzdálenost svíčky od misky nepodceňujte

Minimální vzdálenost misky od dna aromalampy jsou 4 cm. Pokud je vzdálenost menší, tak se voda příliš zahřeje (může i vřít) a vonný olej se připaluje na stěny misky. Nejvhodnější vzdálenost je tedy 4 – 7 cm, aby se voda během 5 – 10 minut zahřála na přibližně 80°C.

Výběr vonného oleje je také velmi důležitý, protože kvalitní vonná esence je lehčí než voda a plave na hladině. Jestliže vonný olej padá na dno misky, pak není vhodný pro použití v aromalampách. A čím je éterický olej čistší, tím méně kapek stačí nakapat. Platí, že na 5 m² nakapete 2 kapky přírodního esenciálního či éterické oleje.

Bezpečnost především

Při použití keramické aromalampy dbejte na bezpečnost a snažte se ji držet dál od dětí a domácích mazlíčků. Vždy lampu postavte na rovný, stabilní a nehořlavý povrch, aby se lampa nepřevrhla a nevzplál oheň od čajové svíčky. A ptáte se, jak pečovat o aromalampu? Údržba keramické aromalampy je velice jednoduchá. Díky hladkému povrchu stačí k čištění jen mýdlová voda a jednou za čas ji opláchněte octovou vodou, aby se v mističce neusazoval vodní kámen.

Nyní už se s námi můžete ponořit do světa příjemných vůní a pohlazení těla i duše. Inspirovat se můžete například i článkem o letní aromaterapii.

Naše keramické aromatické lampy v sobě kombinují kvalitní materiál a jednoduchý minimalistický design - více na našem e-shopu. Další tipy naleznete také na Facebooku a Instagramu.