Nejlepší přírodní esenciální oleje pro uvolnění a relaxaci

Svět je plný shonu a neustálého tempa. Abychom si udrželi harmonii v životě, měli bychom si vždy najít čas pro uvolnění a relaxaci. Jedním z nejpříjemnějších a také poměrně rychlých způsobů, jak dosáhnout klidu a harmonie, je aromaterapie. Přírodní esenciální oleje jsou skvělými parťáky na cestě za zklidněním a odpočinkem.

Foto: Pixabay.com

100% éterické (esenciální) oleje mají unikátní schopnost poskytnout člověku nejen krásnou vůni, ale také blahodárné účinky pro naši mysl, tělo a duši. Dnes se budeme věnovat relaxačním olejům, které nás uvolní a dopřejí nám tolik potřebný klid.

Použití esenciálních olejů

Aromaterapeutické vlastnosti přírodních esenciálních olejů jsou již pověstné. A jak tedy co nejlépe využít jejich benefitů? Nejjednodušším způsobem je nakapat olej do aromalampy a nechat esenci rozvonět po místnosti. Inhalace éterických olejů však může probíhat i napřímo – jednoduše pár kapek na kapesníčku přiložíte k nosu a přičichnete si. Pokud máte čas na relaxační koupel, tak stačí rozpustit 10 – 15 kapek vybraného esenciálního oleje v trošce medu, mléka či rostlinném oleji a nalít směs do teplé koupele. TIP: někdo kape vonné oleje přímo do svíček, a tak z nich dělá vonné svíčky.

A které esenciální oleje jsou vhodné pro relaxaci?

Levandulový esenciální olej pro klid a harmonii. Levandule je takřka univerzálním pomocníkem a je známá především svými uklidňujícími vlastnostmi. Pomáhá na zklidnění nervového systému, při migréně a při vyčerpání. Obsažený linalool a linalyl-acetát zmírňují úzkost a podporují relaxaci. Levandule také snižuje krevní tlak, je proto pro uvolnění ideální.

Ylang-ylang olej snižuje nervové napětí. Vonná silice ylang ylang je dnes již synonymem pro chvíle pohody a relaxace. Sladká a exotická vůně ylang uklidňuje a snižuje stres. Je skvělá pro navození klidu při meditaci nebo uvolňuje mysl během relaxační koupele. Stejně jako levandule snižuje tlak.

Rozmarýnový éterický olej harmonizuje mysl. Osvěžující vůně rozmarýnu pomáhá při relaxaci a zlepšuje koncentraci. Rozmarýnová silice má také hojivé účinky, zlepšuje kvalitu spánku a blahodárně působí při nachlazení, chřipce a revmatismu.

Éterický olej z cedrového dřeva zklidňuje psychiku. Sloučenina cedrol v cedrovém oleji má totiž sedativní účinek a ovlivňuje nervový systém, který neovládáme svojí vůlí (zažívání, cévy, imunita, oprava tkání…).

Potřebujete se zklidnit? Vyzkoušejte naši směs čistých přírodních silic Relax. Ta v sobě ukrývá blahodárné účinky citronu, levandule a meduňky. Působí jako antidepresivum, zahání bolesti hlavy a uklidňuje.

Ten pravý relaxační olej může být pro každého jiný

Každý z nás reaguje na vůně jinak, je proto důležité dát na své pocity a nebát se zkoušet různé esence a jejich kombinace. Velmi oblíbené pro relaxaci jsou také éterické oleje z máty peprné, bergamotu a santalového dřeva. Z kombinací se nám kromě již předem namíchaných olejíčků Relax (viz výše) velmi osvědčila harmonická směs levandulového oleje (3 kapky), bergamotového oleje (2 kapky) a santalového oleje (1 kapka). A pokud rádi zkoušíte různé druhy olejíčků, tak z vonných olejů vás může oslovit vonný olej Pohoda, vonný olej Harmonie či vonný olej Antistres.

Esenciální oleje jsou víc než jen krásné vůně

Esenciální oleje pomáhají zklidnit mysl a uvolnit tělo. Jejich vůně nás přenáší do stavu relaxace a pohody, ať už je to po náročném dni nebo během hledání chvilky oddechu v každodenním shonu. Některé éterické oleje mají sílu pomoci odstranit stres a napětí, které nás často doprovází. Klíč k uvolnění máme každý na dosah ruky a cesta k vnitřní harmonii nemusí být složitá. Esenciální oleje jsou totiž mnohem víc než jen vůně, někdy můžou být společníky na naší cestě k nalezení rovnováhy.

Pro další inspiraci nás sledujte zde na blogu či na e-shopu nebo na našem Facebooku a Instagramu. Podívat se můžete také na naše další články: Jak vybrat kvalitní keramickou aromalampu a 6 účinných přírodních esenciálních olejů proti nachlazení